Již dlouho se spekuluje o prohlížeči Chrome pro Android a nyní nastává doba jeho odhalení. Ten současný je částečně založen na běžném webovém prohlížeči, ale jak asi každý majitel smartphonu nebo tabletu s Androidem ví, není to ten pravý Chrome.

Nyní se konečně objevila beta verze Chromu pro Android 4.0 Ice Cream Sandwich, který je opravdu založen na open source projektu Chromium. Nečekejte nějaké výrazné grafické změny, zůstane věrný stávajícímu vzhledu, možná se bude lišit v maličkostech. Podle testů je opět rychlejší, například v benchmarku SunSpider 0.9.1 dosáhl na 1923.5ms, což je o 13% lepší výsledek než u stávajícího prohlížeče. Nyní se můžete podívat na oficiální video Chromu pro Android.

Nebude chybět synchronizace a přihlášení k vašemu běžnému účtu. To znamená, že když přidáte záložku na stolním Chromu, tak se téměř ihned objeví i v Chromu na Androidu. Navíc umožňuje otevření stránky na mobilním Chromu z právě otevřených stránek na stolním Chromu, jako bonus navíc je možnost surfovat v módu inkognito. Ačkoliv se stále nachází ve verzi beta, tak již nyní je na Android Marketu. Bohužel je dostupný pouze pro Android 4.0 a pro následující země: USA, Kanada, Velká Británie, Francie, Německo, Španělsko, Austrálie, Japonsko, Korea, Mexiko, Argentina, Brazílie

 

Český Republika stažení

Instalační APK balíček můžete stahovat zde.