Ode dneška můžete stahovat zkušební verzi Windows 8, označovanou jako Release Preview – jde o poslední verzi před uvedením systému do prodeje na podzim tohoto roku. Většina chyb a nedostatků by sice měla být odstraněna, stále však v tomto testovacím sestavení najdeme původní rozhraní Aero, se kterým bychom se měli v prodejní verzi definitivně rozloučit. Microsoft tímto předčasným uvedením s původním prostředím nepotěšil řadu vývojářů, kteří nemají možnost vyzkoušet jejich nadcházející produkty v novém rozhraní.

 

Pokud váháte s pořízením nového počítače během následujících dnů či týdnů kvůli předinstalovanému systému Windows 7, nemusíte mít obavy. Po uvedení Windows 8 budete mít možnost upgradu na nový systém za zvýhodněných podmínek – cena by se měla pohybovat zhruba kolem tří  set korun.

Windows 8 Release Preview x86

Windows 8 Release Preview x64

TK8TP-9JN6P-7X7WW-RFFTV-B7QPF

 

Verzi x86 instalujte pouze v případě, že nemáte 64bitový procesor, což platí především pro počítače vyrobené před rokem 2004, ve všech ostatních případech instalujte x64. Čeština bohužel není k dispozici, z výše přiložených odkazů tedy stáhnete pouze anglickou verzi. Před instalaci si nezapomeňte opsat uvedený instalační klíč, bez něj testovací systém nainstalovat nelze!