V těchto dnech proběhla internetem veliká smršť informací, které potvrzovaly nebo vyvracely fakt, že současné Windows Phone telefony budou updatovatelné na Windows Phone 8. I když bylo učiněno několik oficiálních prohlášení, stále není nic jisté. Více v článku!

(aktualizováno 20. dubna) A je to tady! Stalo se přesně to, co jsme v redakci očekávali. Nuno Silva oznámil, že to, co skutečně chtěl říci, je, že současné aplikace budou korektně pracovat i na nových Windows Phone. Ovšem, toto není jen přeřek, toto je obrat o skoro 180°. Podle našeho názoru si tak Microsoft  stále není jistý tím, zda bude schopen zaručit kompatibilitu, a tak nakázal, aby Silva svůj výrok z interview „uvedl na pravou míru“. Náš závěr tedy zní: Microsoft by velice rád zajistil kompatibilitu, jinak jej všichni, od zákazníků, přes výrobce až po operátory, zadupou do země. Jenom se mu to zatím nedaří, jak by si představoval, a tak chce být ve svých výrocích opatrný.

(původní text z 19. dubna) Dostanou současná zařízení s operačním systémem Windows Phone 7.5 Refresh (zatím poslední oficiální verze) update na Windows Phone 8? Otázka, na kterou bychom všichni rádi slyšeli odpověď. Jenomže, co osoba, to názor, a ani v Microsoftu zatím nemají jasno. Možná ale ani netuší…

Všechno to začalo asi před měsícem, kdy server ZDNet vyzpovídal zodpovědné osoby z Microsoftu. Na otázku, zda bude možné updatovat současné Mango telefony na Apollo, Microsoft velmi šalamounsky odpověděl: „Všechny současné aplikace na Marketplace budou fungovat i na Windows Phone 8.“ Tím nám mnoho neřekli, ovšem usuzovalo se, že updatovat bude možné. Jenomže, před pár dny se ozval server The Verge, který prohlásil, že nejmenovaný zdroj blízký Microsoftu jim sdělil, že update pro stávající telefony možný nebude. A to spustilo lavinu článků, nejasných otázek, a ještě nejasnějších odpovědí.

TIP: podívejte se, co čekat od Windows Phone 8 (Apollo).

Světlo do situace se pokusil vnést portugalský server Zwame, který vyzpovídal Nuna Silvu (programátora pracujícího v Microsoftu, který prezentuje nové technologie), který někde uprostřed hodinového interview potvrdil, že update na Apollo bude dostupný pro všechna stávající zařízení, a to napříč výrobci. Jmenovitě i pro Samsung Omnia 7, který byl prvním smartphonem s Windows Phone. Tady je video, které zachycuje onu podstatnou část interview.

 

To by však nebyl Microsoft, kdyby každou zprávu nedementoval. Když totiž serverWPcentral zkontaktoval Microsoft, aby si tuto zprávu potvrdil, mluvčí Microsoftu odpověděl: „V tuto chvíli můžeme pouze říci, že všechny současné aplikace budou kompatibilní s novou verzí OS. Silva možná chtěl říct totéž.“ Tak, a jsme opět na začátku. Nikdo nic neví a zároveň všichni vědí všechno. Ovšem to, jestli půjde updatovat stávající modely, to s jistotou neví snad ani samotný Micosoft! Co si myslí naši čtenáři? Podělte se s námi v diskuzi.