arnshdddiyoverview

 

Výměna HDD v Navigaci Škoda Columbus / RNS 510 návod

Krok 1

arnshdddiy-step1

Ujistěte se, že oblast, kterou v které pracujete je bez prachu. Mají některé měkké pěnové polstrování připraven po odstranění obrazovku. Vyhněte se vše, co vytváří nepouští vlákna.

  1. Odstraňte 2 x T8 šrouby z horní části jednotky
  2. Odstraňte 2 x T10 šrouby ze strany jednotky. Existují pouze 4 z těchto T10 šroubů v práci. Nemíchejte je až s vašimi dalšími T8 šroubů.
  3. Krok 2 opakujte i na druhé straně.

 

 

Krok 2

arnshdddiy-step2

Sejměte horní kryt vytažením v bodě (A) a pracovat závěs v bodě (B) . 

 

Krok 3

arnshdddiy-step3 (1)

Opatrně klesnout obrazovku dolů, jak je znázorněno. Obrazovka je spojen s datovým stuhou do 3 místech. Vytáhněte béžovou stuhou zámky ven k uvolnění pásku. Není třeba odpojit DVD jednotky pásku (A) . Přesun na obrazovku v pěně stranou, zatímco vy zbytek úlohy.

 

Krok 4

arnshdddiy-step4

  • Odstraňte 2 x T8 šrouby z jednotky DVD držáku. Aternatively, můžete vrátit zpět na 2 T8 šrouby, které upevňují jednotku DVD do držáku.
  • Odstraňte 1 x T8 šroub, který připevňuje HDD držák na vnější kryt.

 

Krok 5

arnshdddiy-step5

Výtah z mechaniky DVD, a otočit ji pro přístup k pásu karet 2 zámky. Odpojte oba pásky, jak jste v kroku 3.

 

Krok 6

arnshdddiy-step6

Odstraňte 1 x T8 šroub ze zadní části chladiče. Potom odstraňte 2 x T8 šrouby, které jsou dole uvnitř chladiče. Tyto dvě šipky v obrázku zdůraznit jejich umístění. To je jeden z důvodů, proč s dlouhým dosahem T8 ovladač.

 

Krok 7

arnshdddiy-step7

Odstranit tyto 3 x T8 šrouby ze zadní části chladiče. Potom odstraňte 2 x T8 šrouby, které jsou dole uvnitř chladiče.

 

Krok 8

arnshdddiy-step8

Drop dolů zadní kryt stejným způsobem odstranil horní krycí desku v kroku 2. Odpojte kabel ventilátoru a vyjměte destičku z pantu.

 

Krok 9

arnshdddiy-step9

 

 

  • Odstraňte 1 x T8, jak je uvedeno.
  • Opatrně zvedněte kartu (červené zvýraznění) směrem nahoru. Karta je zapojen do horní desce a může odolat trochu. Viz krok 10 aby viděli, co je karta sedí dovnitř Jen se snažím zvednout rovnoměrně, a také věnovat pozornost opačného konce karty, jak je třeba řídit se mezi 2 kovovými hroty. Tyto kolíky lze vidět v kroku 11.

 

Krok 10

arnshdddiy-step10

  • Odstraňte 3 x T8 šrouby z desky.
  • Narovnejte 2 karty (viz obrázek), aby se zvedněte horní desku. Zvedněte ji a věnovat pozornost všechna místa, kde se může chytat na stávající rám. Je třeba udělat v trochu úhlu zrušte 4 šrouby západky směrem k zadní části levého a pravého krycích desek.

 

Krok 11

arnshdddiy-step11

 

Jakmile horní deska je z cesty, je nutné odstranit 1 x T8 z HDD montážní kryt držáku. Poté můžete opatrně zvednout HDD přímo z jeho plug směrem nahoru.

 

Krok 12

arnshdddiy-step12
Po vyjmutí, povolte 4 šrouby z HDD montážní desky a nahradit jej s novým pohonem. Jsem nahradil tento jeden s 64gb 2.5 „SSD IDE PATA MLC. V závislosti na vaší verzi firmware, bude to buď vám 40GB hudební jednotku (2 partition firmware) nebo 30GB hudební jednotky (s novým 3 oddílu firmware). Nezapomeňte odstranit propojku na vašem novém SSD disku. Nemůžete vložit HDD s propojkou na místě. SSD specifikace

 

arsn510ssdspec

 

 

 

Krok 13

arnshdddiy-step13

Reverzní postup a máte hotovo. Překontrolujte všechny pásky conenctions podél cesty. Zapojte jej do svého auta, načíst firmware + mapy a zkontrolujte, zda vše funguje tak, jak má. Poté, co je to všechno dohromady a zapojen, budete muset nainstalovat firmware a pak se vaše mapy dostat jednotku pracovní. 

FAT 32